۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

طرز استفاده ماسک ورقه ای

ماسک ورقه ای یک نوع ماسک صورت است که از یک پارچه شکل داده شده به صورت تشکیل شده و با یک سرم مرطوب‌کننده و مغذی آغشته شده است. این نوع ماسک‌ها می‌توانند در آبرسانی، تسکین، تصفیه و روشن کردن پوست کمک کنند. برای استفاده از ماسک ورقه ای، باید این مراحل را دنبال کنید:

  1. ابتدا صورت خود را با آب ولرم و یک شوینده ملایم پاک کنید. این کار باعث می‌شود که منافذ پوست باز شده و آماده جذب سرم ماسک شوند.
  2. سپس تونر را روی صورت بزنید. تونر باعث تعادل pH پوست می‌شود و همچنین باقیمانده‌های آلودگی را از پوست پاک می‌کند.
  3. ماسک ورقه ای را از بسته خارج کنید و آن را به آرامی روی صورت قرار دهید. سعی کنید ماسک را به خوبی با شکل صورت هماهنگ کنید و همه قسمت‌های پوست را بپوشانید. اگر ماسک بزرگتر از صورت شما بود، می‌توانید آن را با قیچی ببرید.
  4. بعد از ۲۰ دقیقه، ماسک را بردارید و آن را دور بیندازید. نیازی به شستشو نیست. فقط با انگشتان خود سرم باقیمانده را به آرامی به پوست ماساژ دهید تا جذب شود.
  5. در نهایت، مرطوب کننده و کرم دور چشم بزنید. این کار باعث قفل شدن رطوبت در پوست می‌شود و جلوگیری از خشک شدن پوست می‌کند.

آیا بعد از ماسک ورقه ای باید صورت را شست؟

خیر، بعد از ماسک ورقه ای نیازی به شستشو نیست. فقط کافی است سرم باقیمانده را به پوست ماساژ دهید. اگر صورت خود را بشویید، ممکن است مواد مغذی ماسک را از بین ببرید و اثر آن را کم کنید.


آیا ماسک ورقه ای یکبار مصرف است؟

بله، ماسک ورقه ای یکبار مصرف است و نباید دوباره از آن استفاده کنید. اگر ماسک را دوباره بزنید، ممکن است باکتری‌ها و آلودگی‌هایی که روی آن جمع شده‌اند، به پوست شما منتقل شوند و مشکلات پوستی ایجاد کنند. همچنین ماسک دوباره مرطوب و مغذی نخواهد بود و اثر خاصی نخواهد داشت.


نه، نباید ماسک ورقه ای را خشک کنید. اگر ماسک را خشک کنید، ممکن است سرم آن از بین برود و مواد مغذی آن کاهش یابد. همچنین ماسک خشک شده ممکن است باعث تحریک و خارش پوست شود. بهتر است ماسک را در بسته‌بندی اصلی خود نگهداری کنید و قبل از استفاده از آن، آن را به آرامی فشار دهید تا سرم آن به همه قسمت‌های ماسک برسد.


برای دور انداختن ماسک ورقه ای، باید آن را در سطل زباله معمولی بیندازید. نباید ماسک را در توالت یا لوله‌های فاضلاب بیندازید، چون ممکن است باعث چسبیدن و بسته شدن آنها شود. همچنین نباید ماسک را در طبیعت رها کنید، چون ممکن است به محیط زیست آسیب برساند. بهتر است ماسک را در یک کیسه پلاستیکی بگذارید و بعد آن را دور بیندازید.


خواص ماسک ورقه ای

ماسک ورقه ای دارای خواص متعددی برای پوست است. برخی از این خواص عبارتند از:

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها